Gelişen Tedaviler, İyileşen Hayatlar

 

Gilead Sciences, henüz karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlar alanında yenilikçi tedaviler keşfeden, geliştiren ve bunları hastaların kullanımına sunan araştırmaya dayalı bir biyofarmasötik ilaç şirketidir. Şirketin misyonu, tüm dünyada ölümcül hastalıklara yakalanmış hastaların bakımında gelişme sağlamaktır. Merkezi Foster City, California’da olan Gilead dünya genelinde 38’den fazla ülkede faaliyetlerini yürütmektedir. Gilead, 34 yıldır HIV/AIDS, hepatit B, hepatit C, inflamasyon, onkoloji ve sistemik mantar enfeksiyonları alanlarında yenilikçi tedaviler geliştirmeye odaklanarak bu hastalıkların ölümcül hastalıklar olmaktan çıkıp, yönetilebilir hastalıklara dönüştürülmesi yolundaki çabalara destek olmaktadır.

 

2007 yılında İstanbul’da kurulan Gilead Sciences İlaç Tic. Ltd. Şti., HIV, hepatit B, hepatit C ve sistemik mantar enfeksiyonların tedavisinde kullanılan ürünlerimizin Türkiye’de ruhsatlandırılmasından, ithalatından, pazarlanmasından, satışından ve dağıtımından sorumludur.

 

» Hayat Bulan Fikirler nedir? Hangi kategori ve alanlarda programa katılabiliyoruz?

Gilead ile Hayat Bulan Fikirler: Desteklenen her iyi fikir, Hayatı Değiştirir.

Gilead ile Hayat Bulan Fikirler Programı’nın amacı HIV, viral hepatitler, sistemik mantar enfeksiyonları, onkoloji ve hematolojik maligniteler alanlarında;

       Hastalıkların taranmasını,

       Teşhis edilmesini ve/veya

       Uygun tedavilere ulaşılmasını iyileştirmeye yönelik

en iyi uygulamaların ve yeni fikirlerin geliştirilmesini, keşfedilmesini ve yayılmasını sağlayacak projelere destek vermektir.


       Gilead Hayat Bulan Fikirler Programı kapsamında sadece ilaç içermeyen projeler değerlendirmeye alınacaktır.

 

Gilead ile Hayat Bulan Fikirler Programı projelerinden edinilen bilgi ve deneyimlerin, ülkemizin akademik, sosyal ve klinik gelişimine katkı sağlayacağı öngörülmektedir.

 

Gilead ile Hayat Bulan Fikirler bağış programına 2013 yılından bu yana 370’in üzerinde başvuru yapılmış ve bugüne kadar HIV, hepatit B, hepatit C, hematoloji, onkoloji ve sistemik mantar enfeksiyonları gibi alanlarda 45’i bilimsel ve 19’u sosyal proje olmak üzere toplam 64 projeye destek verilmiştir. Gilead ile Hayat Bulan Fikirler bağış programı kapsamında bugüne kadar verilen destek miktarı 860 bin dolara ulaşmıştır.

 

» Kimler katılabilir?

Proje destekleri, başvuru kılavuzunda belirtilen kriterlere uygun, kar amacı gütmeyen sağlık kurum ve kuruluşları ile dernek ve vakıflara sağlanacaktır.


» Destek tutarı ne kadar olacak?

2022 yılında verilecek destek tutarları: Toplam 700.000 TL

       Bilimsel projeler için toplam : 450.000 TL

       Sosyal projeler için : 250.000 TL

 

» Program ajandası?

       Proje başvuruları Kabul : 14 Mart – 05 Haziran 2022’dir.

       Değerlendirme kurulu toplantısı : 24 Haziran 2022

       Ödül töreni : 19 Ekim 2022